WoWDestek - World of Warcraft Türkiye Hayran Topluluğu WoWDestek WoWDestek Hakkında WoWDestek Forum Kuralları
WoWDestek Forum Kuralları
Mert
WoWDestek Forum Kuralları
0
683
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
Mert Forum Yöneticisi
*******
Yönetici
  • Konular18
  • Mesajlar66
  • Rep puanı 3
FORUM KURALLARI
1. Foruma gönderilen her bir mesaj, mesajı gönderen kişinin mesuliyeti altında olmaktadır. Kişi, başka kişilerin attığı mesajlardan sorumlu değildir.
2. Yönetici ve moderatörler atılmış olan mesajların içeriklerini değerlendirmekte olup uygunsuz ve itiraz edilebilir içerikleri olabilen en kısa sürede forumdan silinmesi ile birlikte kullanıcı hakkında işlem başlatacaktır.
3. Forumda alay ve küçümseme içeren, hakaret içeren, admin ve kullanıcılara dair saygısızlık içeren mesaj ve materyaller paylaşmak yasaktır.
4. Forumda müstehcen, nefret içeren, tehdit içerikli, kişisel hayata saygısızlık içeren, huzursuzluk yaratabilecek, başka kullanıcıların kimlik/ kişisel bilgilerini içeren, adult içerik, kopya yazılım yasaktır.
5. T.C. yasaları, uluslararası kanunlar, uluslar arası tüzük veya anlaşmalar, milli değerler veya toplum ahlakına aykırı mesajlar, içerikler ve paylaşımlarda bulunmak kesinlikle yasaktır.
6. Kişinin inancı , kullandığı lehçe veyahut dili, kişinin ait olduğu ırkı, sahip olduğu cinsiyet hakkında ayrımcılık ve hakaret içeren konuları destekleyen söylemde bulunmak ve içerikler göndermek, farklı web sitelerinin linklerini paylaşmak ve tartışmaları esas konunun dışına ve diğer üyeleri olumsuz etkileyecek konuma taşımak yasaktır.
7. Başka kullanıcıların şifrelerini kırma ve hesaplarını ele geçirmek kesinlikle yasaktır.
8. Her mesajın IP adresi ve giriş tarihi gerektiğinde yetkili makamlara verilmek üzere kaydedilmektedir. Aynı zamanda forum moderatörleri, admin ve webmasterların kendi tercihlerine göre herhangi bir içerik ve materyali silme, dondurma ve taşıma yetkisine sahiptir.
9. Foruma giren her kullanıcının girdiği her bir veri forum veri tabanında saklanmaktadır. Bilgiler kesinlikle 3.şahısla paylaşılmamakla birlikte herhangi bir “hack” durumu sonucunda mesuliyet kabul edilmemektedir.
10. Foruma yüklediğiniz içerik, mesaj ve materyaller gerekli görülse düzenlenip değiştirilebilir. Ayrıca forum adminleri içerik, mesaj ve            materyalleri silebilir ve cevap verilmez hale getirebilir.
11. Üyeler forum kurallarına uygun hareket etmek ve forum kurallarını kabul etmek mecburiyetindedir.
12. Genel ahlak kurallarına uygun kullanıcı adları ile kayıt oluna bilinir. Aksi taktirde kullanıcıya sorulmadan hesap kapatılacaktır.
13. Her bir kullanıcının yazmakta olduğu mesajlar, kullanılan içerikler ve materyaller ait olduğu konuya dair olmalıdır. Böylelikle forum kirliliğinin önüne geçilmiş olunacaktır.
14. Forumda herhangi bir siyasi görüşün propagandasını yapmak yasaktır.
15. Forumda siyasi görüşlere ve inançlara dair hakaret, aşağılayıcı ve küçümseyici, nefret içerikli söylemlerde bulunmak yasaktır.
16. Forumda yapılan küfür ve hakaret içerikli söylemler ve ahlak sınırlarının dışındaki materyal ve mesajların gönderilmesi ve paylaşılması yasaktır. Moderatörler bu içerikleri en kısa zamanda kaldıracaktır.
17. Forumda alt yapı sorunları dolayısıyla mesajlar silinebilir veyahut kaybolabilir. Kullanıcı kaydolurken bunları kabul etmiş olmaktadır.
18. Forumda kendi kişisel bilgilerinizi gerekli olmayan kimse ile paylaşmayınız. Aksi taktirde bilgilerinizi kötü amaçlı kullanabilirler ve hesabınızı hacklenebilir. Böylesi bir durumda Forumumuz bir mesuliyet kabul etmemektedir.
19. Forumda kısıtlamalar yöneticiler tarafından yapılmaktadır. Gerek duyulduğunda yeni kısıtlamalar ya da yeni kurallar eklenebilmektedir. Kullanıcılar bunu bilmeli ve üye kaydını bu şartlarda kabul etmelidir.
20. Sitedeki bütün harici linkler farklı bir sayfada açılmaktadır. Forumumuz linklerde açılan farklı siteler ve içeriklerin mesuliyetini kabul etmemektedir. Böyle bir durumda mesuliyet linki paylaşan kullanıcıya ait olmaktadır.
21. Foruma gönderilen mesajlar, mesajın içerdiği kelime ve tabirler doğrultusunda kaldırılıp kaldırılmayacağına dair kararı verecek olan kullanıcılar değildir. Bu ve bunun gibi üyeliğin iptal edilmesini gerektirecek ve cezalandırılmayı uzaklaştırılmayı hak eden kullanıcılar hakkında kararı forum yöneticileri vermektedir.
22. Foruma kayıt olmuş kullanıcılar atacağı mesajlarının kendi mesuliyetinde olduğunu ve kendi iradeleri ile silemeyeceklerini bilmeleri gerekmektedir. Atılan mesajları ve paylaşılan içerikleri silme mesuliyeti ancak forum yöneticilerine özgüdür. Foruma kayıt olurken bu şartlar dahilinde kayıt olunması önemlidir.
23. Gerçek veya sahte hesaba sahip olup olmadığınızı anlamak için telefon numaranızı istememiz gerekli olmaktadır. Onaylamak ve sonrasında gerekli olan işlemler için tarafınızdan hiçbir ücret tahsis edilmeyecektir.
24. Sisteme kaydetmiş olduğunuz telefon numaranız formumuza kayıtlı olduğunuz süre içerisinde veyahut herhangi bir durumda uzaklaştırılmak zorunda kaldığınız taktirinde dahi sistemde kayıtlı kalacaktır. Şayet şahsınıza yaptığınız paylaşımlardan dolayı mahkeme süreci işletilirse telefon numaranız sizden şikayetçi olan resmi kuruluş veya kurumlar tarafından erişilebilir hale gelecektir. Bunlar dışında kalan kişiler hiçbir şekilde telefon numaranıza erişim sağlayamayacaktır.
25. Telefon numaranızı kaydetmeniz durumunda bilgilendirme amacıyla forum çalışanları tarafından, tarafınıza mesajlar gönderilebilir.
26. Foruma kayıtlı her bir üyenin paylaşımları ve içerikleri değerlendirilme içerisinden geçmekte ve sonrasında yayınlanmaktadır. Şayet üye hakkında herhangi bir cezalandırma veya uzaklaştırılma süreci ilerletiliyorsa bu kişinin mesajları ve kişisel bilgileri forum yöneticileri tarafından görüntülüne bilecektir.
27.  Forumda kayıtlı olan üyelerin, başka bir üyeye, toplumda tanınmış kişilere, kurum veya kuruluşlara dair taciz içerikli ve rahatsız edici söylemlerde bulunması yasaktır.
28. Foruma üye olan herhangi birinin başka bir üyeye taciz veya cinsel içerikli, özel hayatın sınırlarına aşacak söylemler içeren mesajlar göndermesi yasaktır.
29. Forum içerisinde şahsınıza ait web sitelerinin tanıtımı, satışını yaptığınız ürünlerin reklamı ya da tanıtımlarını yapmak kesinlikle yasaktır.
30. Forum kurallarına uymayan kişiler yönetici ve webmasterlar tarafından uyarılı metinleri ile bilgilendirilmektedir. Uyarı alınan davranışın tekrarı söz konusu olduğu taktirde kişinin üye kaydı sonlanır ve kişiye ait bütün bilgi, materyal ve içerikler silinir.
31. Kullanıcı şayet isterse üyeliğini erişime kapatıp hesabını kapatabilmektedir.
32. Forumda kullanıcıların telif içeren içerikler paylaşması yasaktır.
33. Foruma kayıt olan üyeler yazdıkları mesajlar içerisindeki tümceleri yazarken büyük harf kullanmaktan kaçınmalıdır. Tamamen büyük harflerle yazılan mesajlar bağırma eylemi ile bir tutulacağı için oluşturulan mesajlarda büyük harf kullanımından kaçınılması gerekmektedir.
34. Foruma kayıt olan her bir birey bu şartları kabul etmiş sayılmaktadır.


Hızlı Menü: